Nové frézy a vrtáky pre HPL dosky

Kompaktné dosky HPL (HPL = High Pressure Laminates = vysokotlaké lamináty) sú kvalitné veľkoformátové dosky. Na ich výrobu sa používá vrstvený papier impregnovaný živicami, ktorý je pri vysokej teplote a vysokom tlaku zlisovaný v homogénnu pevnú dosku. Vďaka uvedenému technologickému postupu sú HPL dosky vysoko odolné a vyznačujú sa vysokou životnosťou s minimálnym nárokom na údržbu.

Prienik tohto materiálu  do interiérov a exteriérov predpokladá spôsobilosť jeho spracovateľov tento obrábať rezaním, frézovaním či vŕtaním. Náš dodávateľ firma Metalworld z Talianska vyvinula stopkové nástroje, určené výlučne na opracovanie HPL dosiek, ktoré teraz prinášame na náš trh.

VŔTANIE –  špeciálny tvrdokov tvorí celé telo vrtáka so zvláštnou geometriou ostria pre priebežné i nepriebežné otvory. Nástroj umožní vysoký posuv do rezu, ponúka kvalitný obrobený povrch a predovšetkým solídnu životnosť ostria. Neodporúča sa tento vrták používať ako univerzálny. Náš sortiment nájdete:
https://eshop.woodb.sk/sk/c/c0401-kolikovacie-vrtaky?fa%5BwnhAe9sS5VF1%5D=UbYQlQlAyjrl

FRÉZOVANIE – rigidný nosič frézy s navarenými DIA plátkami, vyvinutými pre HPL ponúka nebývalo vysoký výkon. Geometria ostria zasa zabezpečuje hladký obrobený povrch. Tieto nástroje sú určené výhradne pre obrábanie HPL a nemali by byť nasadzované ako univerzálne. Náš sortiment nájdete:
https://eshop.woodb.sk/sk/c/c060202-produkcne?fa%5BtZqBXNQyyHq0%5D=ccUjOaMES9gR

Široká rozmerová rada fréz sanuje obvyklé trhové požiadavky, pričom tieto nástroje je možné vyhotoviť aj v zákazkových rozmeroch nad rámec štandardov.